W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dzielnicę Dziesiąta

Informacja o działalności Zarządu Dzielnicy Dziesiąta w Lublinie za okres 1.12.2023 – 25.01.2023 r.
23.02.202311:21

Informacja o działalności Zarządu Dzielnicy Dziesiąta w Lublinie za okres 1.12.2023 – 25.01.2023 r.

W okresie objętym informacją Zarząd Dzielnicy podejmował przedstawione poniżej działania:

Posiedzenia Zarządu Dzielnicy:
W okresie objętym informacją odbyło się jedno posiedzenie Zarządu w dniu 23 stycznia 2023 r.  

Pełnienie dyżurów w siedzibie Rady w każdą środę. 

Udział przewodniczącego Zarządu Dzielnicy w sesjach RML w dniu 15 grudnia 2022 r. poprzez odsłuchiwanie on-line.

Bieżące prowadzenie profilu Rady Dzielnicy Dziesiąta na Fecebooku.

Bieżące prowadzenie dokumentacji Rady, tj. przyjmowanie korespondencji, udzielanie odpowiedzi i wysyłanie pism, zakładanie spraw w prowadzonych rejestrach (w okresie objętym niniejszą informacją do Rady wpłynęło 17 pism, wysłano 11 pism), przekazywanie informacji członkom Rady itp.

Przygotowanie posiedzenia RDD w dniu 25 stycznia 2023 r.

Rezerwa celowa:
W dniu 11 stycznia 2023 r. z Kancelarii Prezydenta wpłynęła informacja o przyznaniu rezerwy celowej na rok 2023 (w wysokości 170 tys. zł) oraz wpłynęły pierwsze wnioski dotyczące dofinansowania zadań z rezerwy (słup oświetleniowy przy ul. Róży Wiatrów, dofinansowanie pracowni w SOSW Wyścigowa, sfinansowanie instalacji wideodomofonu w Przedszkolu nr 3, dofinansowanie wyjazdu dla uczestników Klubów Seniora, rozbudowę skweru i placu zabaw przy ul. Iwaszkiewicza, organizacja zajęć dla dzieci przez Fundację Strefa Dorastania). W związku z tym przystąpiono do pierwszych ustaleń i zbierania informacji w tym zakresie (ZDiM, WGM UML). 

Infrastruktura drogowa i zarządzanie ruchem:
14 grudnia 2022 r. – interwencja w ZDiM w Lublinie w sprawie odśnieżania ulic: Łukasińskiego          i sąsiednich,
16 grudnia 2022 r. – interwencja w ZDiM w Lublinie w sprawie odśnieżania ulic: Konarskiego, Dygasińskiego, Iwaszkiewicza i sąsiednich,
13 stycznia 2023 r. – przekazanie do WZRDiM UML, KMP Lublin oraz Komisariatu III Policji interwencji w sprawie zawracania na ul. Kunickiego (za wiaduktem),
23 stycznia 2023 r. – przekazanie do ZDiM zapytania o możliwość uruchomienia słupa oświetleniowego przy ul. Róży Wiatrów oraz o wycenę ewentualnych prac.
 
Zieleń miejska i gospodarka komunalna:
14 grudnia 2022 r. – opracowanie i złożenie projektu „Rewitalizacja skwerów na terenie dzielnicy Dziesiąta” do Zielonego Budżetu Miasta Lublin na rok 2023, 
23 stycznia 2023 r. – przekazanie do WZiGK UML oraz ZDiM interwencji w sprawie sprzątania ulicy oraz przycięcia krzewów na ul. Siemiradzkiego w rejonie Zielonego Zakątka.

Mienie komunalne:
4 stycznia 2023 r. – przekazanie do WGM UML zapytania o aktualny stan prawny i własnościowy działek miejskich przy ul. Iwaszkiewicza (skwer i plac zabaw).

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Dziesiąta
Marcin Krupiński

Kontakt - Dziesiąta

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Dziesiąta:
ul. Mickiewicza 36
20 - 466 Lublin

Dyżury członków Rady Dzielnicy Dziesiąta pełnione w siedzibie Rady - każda środa miesiąca w godz. 17.00 - 18.00 w siedzibie Rady Dzielnicy Dziesiąta

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy Dziesiąta - Urszula Ziembikiewicz-Otulska
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Dziesiąta - Wojciech Kret