W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.Zamknij

Widok na Stare Miasto

Drukuj stronę do PDF Wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego

25.10.201920:00

Projekty dzielnicowe Sławin:

D-38 – Zielony skwer, mini-park z ławkami i alejkami umożliwiającymi jazdę na wrotkach/rolkach, pomiędzy pętlą na ul. Zbożowej a ul. Skowronkową - 933 głosów (w tym 740 ze Sławina);

D - 100 – Bezpieczny chodnik na ul. Sławinkowskiej w pobliżu Ogrodu Botanicznego – 863 głosów (w tym 683 ze Sławina);

D - 70 – Oświetlenie ulica Fiołkowa – 151 głosów (w tym 118 ze Sławina).

Do  budżetu miasta na rok 2020 zakwalifikował się projekt D-38

 

Projekty dzielnicowe Czechów Południowy (jest tu też projekt istotny dla Sławina):

D – 101 - Ścieżka rowerowa przy ul. Północnej - bezpieczniej na Czechów/ Botanik/ Skansen/ Szerokie i do Śródmieścia –  1345 głosów (w tym 325 ze Sławina).

D – 120 - Modernizacja Pracowni Komputerowych i Centrum Multimedialnego w Szkole Podstawowej Nr 34 w Lublinie  – 665 głosów (w tym 19 ze Sławina).

Do  budżetu miasta na rok 2020 zakwalifikował się projekt D-101 (autor R. Osiak - Sławin).

 

Projekty ogólnomiejskie zlokalizowane na terenie dzielnicy Sławin:

O – 06 - oBiegowa dolina Czechówki – ścieżki z biegiem Czechówki – dz. Sławin, Sławinek – 588 głosów (w tym 204 ze Sławina)

O - 13 – Kultura się liczy! – Domy Kultury Przestrzeni – 199 głosów (w tym 101 ze Sławina)

Powyższe projekty ogólnomiejskie nie zakwalifikowały się do budżetu miasta na rok 2020, gdyż w tej grupie projektów była duża konkurencja.

Należy się cieszyć, że w przyszłym roku może być realizowany projekt  dzielnicowy, który został profesjonalnie przygotowany graficznie, co powinno ułatwić jego realizację przez miasto.

Istotne dla dzielnicy jest też zakwalifikowanie projektu Ścieżka rowerowa przy ul. Północnej, gdyż poprawi to bezpieczeństwo rowerzystów, kierowców i pieszych na odcinku ul. Północnej wzdłuż Górek Czechowskich (likwidacja niebezpiecznego wjazdu na jezdnię), umożliwi lepsze wykorzystanie stacji rowerowych (w tym nowo powstałej w tym roku na ul. B. Ducha) oraz przyśpieszy powstanie drogi rowerowej wzdłuż al. Solidarności do Śródmieścia i do ul. Lubartowskiej.

Warto też zwrócić uwagę, że w Statystyce deklarowana dzielnica głosującego podano mały udział mieszkańców naszej dzielnicy w głosowaniu (25 dzielnica na 27 dzielnic). Jest to szczególnie widoczne w porównaniu z frekwencją w głosowaniu w referendum lokalnym w sprawie Górek Czechowskich (najwyższa w mieście 32,6%, w mieście 12,9%) oraz w ostatnich wyborach parlamentarnych 2019 (69,7%, w mieście 66,2%)

Na podaną aktywność mieszkańców dzielnicy wpłynęło nie zrealizowanie przez miasto części projektów wybranych w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego i zielonego budżetu w dzielnicy: budowy parku linowego przy ul. Altanowej, budowy małego boiska do piłki siatkowej i koszykówki przy ul. Kasztelańskiej, budowy parku Sławin przy ul. Zbożowej oraz długi czas i niepełna realizacja budowy zespołu boisk przy ul. Sławinkowskiej i brak realizacji dojścia do siłowni w pobliżu ul. Kasztelańskiej.

Na statystykę głosowania w dzielnicy wpłynęło też błędne deklarowanie zamieszkiwania np. na Sławinku zamiast faktycznie na Sławinie.

Więcej informacji o wynikach na obywatelski.lublin.eu

Zapraszamy też do udziału w listopadzie w konsultacjach miejskich regulaminu kolejnej edycji budżetu.

Kontakt - Sławin

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Sławin:
ul. Sławinkowska 50, 20-810 Lublin
(w Zespole Szkół nr 12, wejście od J. Lisa)

Dyżury w siedzibie Rady:

  • Członków Rady Dzielnicy Sławin - pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.15 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych)
  • Radnej Rady Miasta pani Jadwigi Mach - ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.30

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sławin Radosław Osiak

tel. 724 340 353, radoslaw_osiak@wp.pl

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Sławin  Małgorzata Pietrzela 

tel. 501 000 171, gosiakd1@orange.pl

Najbliższe posiedzenie Rady: 

13.12.2019 r. o godz. 17.30, porządek obrad na podstronie Posiedzenia Rady

Posiedzenia Rady Dzielnicy Sławin odbywają się w siedzibie Rady przeważnie w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.15 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych) i są otwarte dla mieszkańców.

Linki i telefony dotyczące dzielnicy Sławin zamieszczone są w zakładce Przydatne kontakty (w podstronie Nasza Dzielnica) 

Prowadzenie strony internetowej: R. Osiak, J. Jabłoński