W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na Stare Miasto

Uzupełnienie nasadzeń w „Lasku na Sławinie”
06.12.202220:00

Obiekt jest zlokalizowany przy ul. Zbożowej, naprzeciwko skrzyżowania z ul. Jemiołową, a tuż przy kościele parafialnym (wzdłuż którego przebiega również stosunkowo niedawno wybudowana ścieżka rowerowa) i zarazem obok zachodniego skrzydła Zespołu Szkół nr 12. To kameralne miejsce ma wymierne znaczenie dla lokalnej społeczności.

Zakres inwestycji objął nie tylko urządzenie istniejącego tam terenu zielonego, ale także budowę alejek spacerowych o nawierzchni mineralnej, montaż obiektów małej architektury: ławek łukowych, koszy na śmieci, koszy na psie odchody, karmniki dla ptaków. Za kilka wyciętych drzew przewidziano nasadzenia zastępcze. Łączny koszt inwestycji objętych umową wyniósł 129 tys. zł.

Obecnie miasto sfinalizowało kolejny, drugi etap wyposażania obiektu.

– W Lasku Sławin na nasze zlecenie aktualnie ukończono przygotowywanie gruntu pod nowe nasadzenia, jak i posadzono już rośliny – informuje Monika Głazik z biura prasowego w kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. – Zaprojektowano rabatę o wijącym się kształcie. Teren pod krzewy i byliny wcześniej oczyszczono oraz zdjęto z niego darń. Rabatę obniżono w stosunku do istniejącego terenu, wymieniono podłoże.

Na skwerze powstały żywopłoty z derenia białego (104 szt.) oraz nasadzenia 60 trzmielin i 26 cisów. Oprócz tego znajdzie się tam ponad 1,5 tysiąca runianek japońskich. Rabaty zostały wyścielone zmieloną korą i mulczem.

Kontakt - Sławin

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Sławin:
ul. Sławinkowska 50, 20-810 Lublin
(w Zespole Szkół nr 12, wejście od J. Lisa)

Dyżury w siedzibie Rady:

  • Członków Rady Dzielnicy Sławin - pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.00 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych)
  • Radnej Rady Miasta pani Jadwigi Mach - ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.30

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sławin Radosław Osiak

tel. 724 340 353, radoslaw_osiak@wp.pl

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Sławin  Małgorzata Pietrzela 

tel. 501 000 171, gosia.pietrzela@gmail.com

Najbliższe posiedzenie Rady: 

5.06.2023 r. o godz. 18.00 

Porządki obrad i protokoły zamieszczamy na podstronie Posiedzenia Rady.

Posiedzenia Rady Dzielnicy Sławin odbywają się w siedzibie Rady przeważnie w pierwszy nieświąteczny poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych) i są otwarte dla mieszkańców.

Linki i telefony dotyczące dzielnicy Sławin zamieszczone są w zakładce Przydatne kontakty (w podstronie Nasza Dzielnica) 

Prowadzenie strony internetowej: R. Osiak, J. Jabłoński, A. Dudkiewicz