W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na Stare Miasto

Obietnica prezydenta m. Lublin zrealizowana – tereny zielone w centrum Botanika już we władaniu miasta.
06.12.202220:30

Zgodnie z umową Spółka Zależna przeniosła na rzecz Gminy Lublin nieruchomości gruntowe o łącznej powierzchni ok. 1,35 ha zlokalizowane w Lublinie w dzielnicy Felin i ul. Relaksowej a w zamian za co Gmina Lublin przenosi na jej  rzecz nieruchomości gruntowe o łącznej powierzchni ok. 1,04 ha położone w Lublinie w dzielnicy Felin. Ponadto w ramach transakcji z Gminą Lublin Spółka Zależna dokonała na rzecz Gminy Lublin darowizny dwóch nieruchomości gruntowych zlokalizowanych w Lublinie w pobliżu ul. Relaksowej i Kasztelańskiej.

Ratusz powołuje się na stanowisko Rady Dzielnicy Sławin, która twierdziła, że bardzo zasadnym byłoby przejęcie przez miasto terenów w dolinie między ul. Tarasową a boiskiem przy Altanowej.

Obecnie we własności miasta znalazła się większość działek po stronie centralnej i północnej zielonej doliny pomiędzy ul. Tarasową a boiskiem przy ul. Altanowej (część południowej strony jest w posiadaniu TBS).

Otwiera to możliwość przygotowania koncepcji kompleksowego zagospodarowania tej doliny od ul. Tarasowej do ul. Poligonowej.

Kontakt - Sławin

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Sławin:
ul. Sławinkowska 50, 20-810 Lublin
(w Zespole Szkół nr 12, wejście od J. Lisa)

Dyżury w siedzibie Rady:

  • Członków Rady Dzielnicy Sławin - pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.00 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych)
  • Radnej Rady Miasta pani Jadwigi Mach - ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.30

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sławin Radosław Osiak

tel. 724 340 353, radoslaw_osiak@wp.pl

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Sławin  Małgorzata Pietrzela 

tel. 501 000 171, gosia.pietrzela@gmail.com

Najbliższe posiedzenie Rady: 

5.06.2023 r. o godz. 18.00 

Porządki obrad i protokoły zamieszczamy na podstronie Posiedzenia Rady.

Posiedzenia Rady Dzielnicy Sławin odbywają się w siedzibie Rady przeważnie w pierwszy nieświąteczny poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych) i są otwarte dla mieszkańców.

Linki i telefony dotyczące dzielnicy Sławin zamieszczone są w zakładce Przydatne kontakty (w podstronie Nasza Dzielnica) 

Prowadzenie strony internetowej: R. Osiak, J. Jabłoński, A. Dudkiewicz