W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na Stare Miasto

Budżet Obywatelski - wyniki głosowania na projekty z dzielnicy Sławin
25.10.201820:00

Wynika to przede wszystkim ze zmniejszonej aktywności w tegorocznej edycji budżetu mieszkańców naszej dzielnicy - głosowało jedynie ok. 6,6 % a w 5 dzielnicach ponad 11 % (dzielnice te uzyskały zwiększenie rezerwy celowej na rok 2019 o 50%).

Już po zgłoszeniu 2 małych projektów w trakcie oceny formalnej zwiększyła się ich wycena.

Spowodowało to przejście projektu (M-3) z grupy projektów małych gwarantowanych dla dzielnicy (do 175 tys. zł) do grupy projektów małych (od 175 tys. zł do 300 tys. zł), gdzie z uwagi na dużą konkurencję (projekty z dzielnic wspomaganych przez lokalne administracje spółdzielni - Czuby, Tatary, projekty realizowane przy szkołach - Czechów, Czuby, Bronowice, projekty ogólnomiejskie:  dotyczące opieki nad zwierzętami, obiektów sportowych i zajęć uczniów itp.) istotna była ilości zebranych głosów. W przypadku M-3 zabrakło mniej niż 100 głosów a uzyskał więcej głosów niż każdy z 15 gwarantowanych projektów dzielnicowych (do 175 tys. zł).

Inny mały projekt przeszedł do grupy projektów dużych (D-78), których wybiera się tylko 5 w skali miasta. Tutaj szanse zakwalifikowania były bardzo małe, ale i projekt uzyskał też stosunkowo mało głosów. Można przypuszczać, że został przyjęty przez mieszkańców dzielnicy jako dotyczący jedynie osiedla Botanik (część dzielnicy zagłosowała na D-75) a ponadto dla części mieszkańców istotniejszy jest płynny przejazd przez ul. Willową niż zapewnienie tu sygnalizacji świetlnej.

Na aktywność mieszkańców wpłynęło  też nie zrealizowanie przed głosowaniem projektów wybranych w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego w dzielnicy: oświetlenia ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ul. Świerkową a Zbożową oraz budowy parku linowego przy ul. Altanowej i budowy małego boiska do piłki siatkowej i koszykówki przy ul. Kasztelańskiej.

W przyszłym roku ze względu na nowelizację ustawy o samorządzie gminnym mogą zajść istotne zmiany w regulaminie dotyczącym głosowania budżetu obywatelskiego kolejnej edycji. Wstępnie proponowane jest też wydzielenie środków w kwocie 300 tys. zł dla każdej dzielnicy do głosowania na projekty dzielnicowe.

Po negatywnym dla naszej dzielnicy doświadczeniu z ostatniego głosowania zapraszamy do udziału w listopadzie w konsultacjach miejskich regulaminu kolejnej edycji budżetu, oraz do składania opinii popierających propozycję wydzielenie środków dla każdej dzielnicy.

Więcej informacji znajduje się na stronie www: lublin.eu/mieszkancy/partycypacja/budzet-obywatelski/aktualnosci/jaki-bedzie-regulamin-budzetu-obywatelskiego

Kontakt - Sławin

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Sławin:
ul. Sławinkowska 50, 20-810 Lublin
(w Zespole Szkół nr 12, wejście od J. Lisa)

Dyżury w siedzibie Rady:

  • Członków Rady Dzielnicy Sławin - pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.00 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych)
  • Radnej Rady Miasta pani Jadwigi Mach - ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 17.30 - 18.30

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sławin Radosław Osiak

tel. 724 340 353, radoslaw_osiak@wp.pl

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Sławin  Małgorzata Pietrzela 

tel. 501 000 171, gosia.pietrzela@gmail.com

Najbliższe posiedzenie Rady: 

4.03.2024 r. o godz. 18.00 

Porządki obrad i protokoły zamieszczamy na podstronie Posiedzenia Rady.

Posiedzenia Rady Dzielnicy Sławin odbywają się w siedzibie Rady przeważnie w pierwszy nieświąteczny poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 (za wyjątkiem świąt i miesięcy wakacyjnych) i są otwarte dla mieszkańców.

Linki i telefony dotyczące dzielnicy Sławin zamieszczone są w zakładce Przydatne kontakty (w podstronie Nasza Dzielnica) 

Prowadzenie strony internetowej: R. Osiak, J. Jabłoński, A. Dudkiewicz