W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dzielnicę Konstantynów

Wyniki Zielonego Budżetu 2020
20.02.202017:56

Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki Zielonego Budżetu 2020 
Wśród wygranych 38 projektów, znalazły się aż 3 z 4 zgłoszonych przez nas wniosków:

  1. Nasadzenia drzew w Dzielnicy Konstantynów - projekt zakłada zaplanowanie i nasadzenie roślin ozdobnych (drzewa, krzewy, byliny, trawy, itd.), w pasach drogowych lub działkach przylegających, dotyczy to m. in.: ul. Wojciechowskiej (przy skrzyżowaniu z al. Kraśnicką), al. Kraśnickiej, ul. Romanowskiego czy ul. Boh. Monte Cassino. Nasadzenia zostaną zaplanowane fragmentarycznie, w lokalizacjach, które technicznie umożliwiają ich wykonanie (Z20.27).
  2. Miejsce zieleni i wypoczynku przy ul. Ułanów - utworzenie skweru, jako miejsca spotkań mieszkańców z nasadzeniami drzew, krzewów, bylin i traw. Forma ogródka rekreacyjnego z ławeczkami przy ul. Ułanów (Z20.31).
  3. Zielone przystanki autobusowe - celem projektu jest wprowadzenie w przestrzeń miejską tzw: „zielonych przystanków autobusowych”, które mają pomóc w zwiększeniu ilości zieleni w mieście, w miejscach, gdzie brak jest możliwości nowych nasadzeń – ze względu na rozbudowaną sieć podziemną, gdzie inne przeszkody architektoniczne uniemożliwiają nasadzenia. Pozwoli to wprowadzić zieleń do miejsc, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – przy ruchliwych ulicach. Projekt zakłada instalację 3 zielonych przystanków (Z20.10 i Z20.52)

Bardzo się cieszymy. Gratulujemy Ewie Kapicy i Paulinie Niczyporuk oraz pozostałym laureatom!

Pozostałe wyniki.

Kontakt - Konstantynów

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Konstantynów:
ul. Zygmunta Krasińskiego 7 / SP nr.57 /
20 - 709 Lublin 

lublin.konstantynow@gmail.com
www.konstantynow.lublin.eu
www.facebook.com/Lublin-Konstantynów

Dyżury członków Rady Dzielnicy Konstantynów pełnione w każdy czwartek miesiąca w godz. 18:00 - 19:00 w sali nr. 7

Posiedzenia Rady Dzielnicy odbywają się w sali nr.7

  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Pękala, tel. 606 324 247    e mail   tomasz.pekala@konstantynow.lublin.eu  
  • Przewodniczący Rady Dzielnicy Konstantynów - Adam Kruk, tel. 604 918 811