W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dzielnicę Konstantynów

Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie
13.03.202219:07

Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Lublina i innych miejscowości oraz miast chcących i chcące gościć u siebie uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy do kontaktu.

Poniżej szczegóły przyjmowania ofert i pośredniczenia w komunikacji obu grup.

  1. Punkt „Zakwaterowania” dla osób z Ukrainy uciekających przed wojną jest częścią działań Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, w ramach którego organizacje pozarządowe (na czele ze Stowarzyszeniem Homo Faber) oraz Urząd Miasta Lublin wspierają osoby, które przybywają do naszego miasta. Działanie punktu jest całkowicie niezależne od systemu kwaterowania prowadzonego przez Wojewodę (we współpracy z samorządem).
  2. Punkt „Zakwaterowania” Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie za pomocą formularzy zbiera oferty mieszkańców/nek Lublina (i nie tylko) gotowych BEZPŁATNIE przyjąć osoby z Ukrainy uciekające przed wojną. Nie pośredniczymy w wynajmie mieszkań płatnych. 
  3. Są też oferty bezpłatne od przedstawicieli biznesu. Oferty są w miarę możliwości weryfikowane. 
  4. Punkt „Zakwaterowania” działa w Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 (miejskiej instytucji kultury) w godzinach 10:00-18:00. W punkcie pracują wolontariusze i wolontariuszki na dwóch 4-godzinnych zmianach. Jednocześnie pracuje ok. 4-7 stanowisk. 
  5. Osoby zainteresowane zakwaterowaniem przychodzą do Punktu „Zakwaterowania”. W indywidualnej rozmowie z zespołem wolontariuszy i wolontariuszek w punkcie (osoba z doświadczeniem i tłumacz) ustalane są potrzeby oraz plany osób z Ukrainy. W przypadku, kiedy rodzina zainteresowana jest zatrzymaniem się w Lublinie, w bazie danych znajdowane są właściwe mieszkania/pokoje. Staramy się wychodzić naprzeciw specjalnym potrzebom (duże rodziny, osoby z niepełnosprawnością, rodziny ze zwierzętami, matki z dziećmi). Czas pobytu określają zainteresowani/ne i wynajmujący/ce.
  6. Wolontariusze/wolontariuszki Punktu „Zakwaterowania” kontaktują się telefonicznie z właścicielem/właścicielką mieszkania, informują o rodzinie do zakwaterowania i uzgadniają szczegóły.

KONTAKT:

Link do formularza: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeqIrn522dbfoYPPObdt1w0C2hRWbBjJK9_ay9Dxp196KBL2Q/viewform?fbclid=IwAR1jEDKvIlo6-GuQT7RxaGGhtBs-v9tkFbdkby7qOtv6RXRoWALuVwMOQpk

Osoby, które chcą zaoferować mieszkanie/pokój bez formularza, mogą zadzwonić do Biura Obsługi Mieszkańców (BOM) pod numer: 81 466 1000 miedzy godziną  7:45-15:15 i  zgłosić mieszkanie/pokój telefonicznie.

Kontakt - Konstantynów

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Konstantynów:
Al. Kraśnicka 76
20-718 Lublin
lublin.konstantynow@gmail.com
www.konstantynow.lublin.eu
www.facebook.com/Lublin-Konstantynów

Dyżury członków Rady Dzielnicy Konstantynów pełnione w siedzibie Rady (sala nr 3) - każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. 18:00 - 20:00

  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Pękala, tel. 606 324 247
  • Przewodniczący Rady Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Sołtys, tel. 578 498 639