W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dzielnicę Konstantynów

Komunikat
26.06.202117:30

Rada Dzielnicy Konstantynów planując do realizacji na 2021 rok zadania, finansowane z rezerwy celowej, jako najważniejsze i pochłaniające największą część środków finansowych wytypowało do kapitalnego remontu ulicę Brzóski. W ocenie Zarządu jest to ulica ważna komunikacyjnie dla mieszkańców tego osiedla. Z uwagi na znaczne zniszczenie nawierzchni i zły jej stan techniczny wymagała priorytetowej naprawy. 

W miesiącu styczniu 2021 r. zwróciliśmy się do MPWiK w Lublinie o przeprowadzenie przeglądu technicznego instalacji wod.-kań. na tej ulicy oraz wykonanie niezbędnych napraw wynikających z tego przeglądu. W miesiącu luty-marzec MPWiK dokonał pełnego przeglądu instalacji kanalizacyjnej, w wyniku którego uszczelniono w dwóch etapach (tzw. PAKEREM) rurociąg kanalizacyjny na całym odcinku ulicy. 

Obecnie, to jest w miesiącu czerwcu, wykonywana jest wymiana przyłączy wodociągowych na całej ulicy, która potrwa do ok. 10 lipca. Według kierownictwa robót MPWiK wymienia się rury i przyłącza, dla których kończy się okres używalności na nowoczesne o okresie eksploatacji do 100 lat. Po zakończeniu tych robót planowany jest remont nawierzchni z wymianą krawężników.

Według wstępnych założeń rozpoczęcie remontu ul. Brzóski winno nastąpić w pierwszej połowie sierpnia 2021 r.

O dokładnym terminie rozpoczęcia tych robót Zarząd powiadomi wszystkich zainteresowanych mieszkańców co najmniej na tydzień przed ich rozpoczęciem.

Zarząd Dzielnicy Konstantynów 

Kontakt - Konstantynów

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Konstantynów:
ul. Zygmunta Krasińskiego 7 / SP nr.57 /
20 - 709 Lublin 

lublin.konstantynow@gmail.com
www.konstantynow.lublin.eu
www.facebook.com/Lublin-Konstantynów

Dyżury członków Rady Dzielnicy Konstantynów pełnione w każdy czwartek miesiąca w godz. 18:00 - 19:00 w sali nr. 7

Posiedzenia Rady Dzielnicy odbywają się w sali nr.7

  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Pękala, tel. 606 324 247    e mail   tomasz.pekala@konstantynow.lublin.eu  
  • Przewodniczący Rady Dzielnicy Konstantynów - Adam Kruk, tel. 604 918 811