W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dzielnicę Konstantynów

Budżet Obywatelski 2019r.
07.07.201918:36

Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego różni się od poprzednich. Obecnie budżet obywatelski jest obowiązkowy w miastach na prawach powiatu. Za sprawą zapisów ustawowych dotychczasowe projekty małe i duże zostały zastąpione przez dzielnicowe (których wartość nie może przekroczyć 300 000 zł) oraz ogólnomiejskie (maksymalnie do 1,2 mln zł).

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy Lublina zdecydują, na co zostanie wydane 15 milionów złotych. Każda z 27 dzielnic miasta ma zagwarantowane do dyspozycji 300 000 zł, co daje łącznie kwotę 8 100 000 zł. Dla każdej z dzielnic, po weryfikacji, dostępny jest przynajmniej jeden projekt dzielnicowy. W tym roku, aby projekt dzielnicowy trafił do realizacji, musi uzyskać poparcie przynajmniej 100 osób. W przeciwnym razie nie zostanie zakwalifikowany do realizacji.
Z tych powodów ostateczny podział środków pomiędzy projekty dzielnicowe a ogólnomiejskie będzie znany dopiero po zakończeniu głosowania.

Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów Tomasz Pękala zgłosił projekt do budżetu obywatelskiego pod nazwą – Modernizacja ul. Namysłowskiego oraz dokończenie remontu ul. Kruka od ul.Krajewskiego do ul. Powstania Styczniowego .
Projekt ma oznaczenie D-61 i został zakwalifikowany do dalszego etapu. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września 2019 r. i potrwa do 10 października 2019 r.
O szczegółach głosowania poinformujemy w najbliższym czasie.

Kontakt - Konstantynów

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Konstantynów:
ul. Zygmunta Krasińskiego 7 / SP nr.57 /
20 - 709 Lublin 

lublin.konstantynow@gmail.com
www.konstantynow.lublin.eu
www.facebook.com/Lublin-Konstantynów

Dyżury członków Rady Dzielnicy Konstantynów pełnione w każdy czwartek miesiąca w godz. 18:00 - 19:00 w sali nr. 7

Posiedzenia Rady Dzielnicy odbywają się w sali nr.7

  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Pękala, tel. 606 324 247    e mail   tomasz.pekala@konstantynow.lublin.eu  
  • Przewodniczący Rady Dzielnicy Konstantynów - Adam Kruk, tel. 604 918 811