W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.Zamknij

Widok na dzielnicę Konstantynów

Drukuj stronę do PDF Budżet Obywatelski 2019

23.09.201920:39

Dzisiaj rozpoczyna się głosowanie na projekty VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Lublinie.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby, przypominamy:

 • Głosowanie w formie elektronicznej:

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę Budżetu Obywatelskiego zarejestrować się/zalogować, a następnie oddać swoje głosy.

W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego.
Aby ją wyrazić rodzić/ opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 roku życia, a także zgody dotyczące danych osobowych.

 • Głosowanie w formie papierowej:

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście przekazać kartę pracownikowi/pracowniczce w wyznaczonym punkcie.

Pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument tożsamości!
* Prosimy nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób. Nie będziemy ich przyjmować.

Punkty do głosowania zlokalizowane będą we wszystkich BOMach oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. W tych dzielnicach, w których nie ma ani biblioteki ani BOMu, wyznaczone zostaną mobile punkty, działające czasowo.

W tym roku każda osoba ma możliwość głosowania na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie .

W naszej dzielnicy startują trzy projekty dzielnicowe:

 1. D-21 REMONT ULICY BORELOWSKIEGO I KRUKA 

  Opis skrócony:
  Zadanie przewiduje dokończenie remontu ul. Kruka na odcinku od ul. Krajewskiego do ul. Powstania Styczniowego oraz remont ulicy Borelowskiego, na odcinku od ul. Kruka do ul. Romanowskiego, polegającego na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni, wymianie krawężników oraz nawierzchni chodników. Stan techniczny ulic jest zły i wynika z bardzo długiego okresu eksploatacji.

  Opis rozszerzony:
  Dokończenie remontu ul. Kruka na odcinku od ul. Krajewskiego do ul. Powstania Styczniowego. Remont ulicy Borelowskiego od ul. Kruka do ul. Romanowskiego - I etap do wyczerpania wskazanej kwoty (300 000 zł).

  W związku ze znalezieniem środków na remont ulicy Kruka, pieniądze z Budżetu Obywatelskiego zostałyby przeznaczone na ulicę Borelowskiego.

 2. D-26 KOLOROWE MARZENIE DZIECI 

  Opis skrócony:
  Kiedy śmieje się dziecko, cały świat się śmieje”
  Od 1 września 2017r.w budynku Gimnazjum nr 7 im. J.Kochanowskiego Miasto Lublin utworzyło publiczną Szkołę Podstawową nr 57 im.J.Kochanowskiego z oddziałami dwujęzycznymi. Infrastruktura , jaka sprawdziła się przy gimnazjum, jest niewystarczająca w przypadku szkoły podstawowej, w której większość stanowią uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. Ograniczenia lokalowe powodują, że sale świetlicowe są wypełnione uczniami. Idealnym rozwiązaniem jest budowa placu zabaw, który zlikwidowałby ten problem.
  Przebywanie na placu zabaw-tak potrzebne dzieciom, wpływa nie tylko na ich sprawność fizyczną, ale też sprzyja rozwijaniu umiejętności społecznych i dojrzałości emocjonalnej. Dzieci, nawiązując kontakty z rówieśnikami, tworzą wzajemne relacje i uczą się prawidłowych zachowań. Aktualnie dzieci muszą korzystać z oddalonego o ok.800 m osiedlowego placu zabaw.

  Opis rozszerzony:
  Od 1 września 2017 roku w budynku Gimnazjum nr 7 im. J Kochanowskiego ul. Z.Krasińskiego 7 Miasto Lublin utworzyło publiczną Szkołę Podstawową nr 57 im. J.Kochanowskiego z oddziałami dwujęzycznymi. Dotychczasowa infrastruktura dostosowana była do klas gimnazjalnych. Aktualnie większość uczniów stanowić będą uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej. W celu uniknięcia zbytniego przeciążenia w salach świetlicowych a także aby wspomóc rozwój sprawności fizycznej uczniów, niezbędna staje się budowa placu zabaw.
  Plac zostałby posadowiony na terenie szkoły. Działka 8/1, arkusz mapy 4, obręb osiedla LSM , grupa rejestrowa 4. W skład placu wchodziłby zestaw edukacyjno-zabawowy z huśtawkami, ewentualnie urządzenia linowe czy urządzenia sprawnościowe. Najprawdopodobniej ze względu na obecna trawiaste podłoże, konieczna będzie wymiana podłoża.
  Na terenie placu chcemy również zamontować 8-9 ławeczek.
  W celu zabezpieczenia placu przed zniszczeniem, całość powinna zostać ogrodzona.

 3. D-61 MODERNIZACJA ULICY NAMYSŁOWSKIEGO 

  Opis skrócony:
  Zgłaszam projekt modernizacji ul. Namysłowskiego, nawierzchnia jezdni do wymiany, chodniki również - ulica nieremontowana od wielu lat.

  Opis rozszerzony:
  ul. Namysłowskiego - numer działki 99 , arkusz mapy 2 , Nr. obrębu 21 , obręb Osiedle LSM , powierzchnia 7431 m kw., grupa rejestrowa 1.4 drogi.

  Bardzo prosimy o Państwa głosy!

  W załączniku znajduje się wersja PDF plakatu, do drukarek domowych, zachęcamy do pomocy przy promocji naszych projektów.

Pliki do pobrania

Budz_obyw_drukarka_biurowa.pdf
Projekty do Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy Konstantynów

Kontakt - Konstantynów

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Konstantynów:
Al. Kraśnicka 76
20-718 Lublin
lublin.konstantynow@gmail.com
www.konstantynow.lublin.eu
www.facebook.com/Lublin-Konstantynów

Dyżury członków Rady Dzielnicy Konstantynów pełnione w siedzibie Rady (sala nr 3) - każdy pierwszy czwartek miesiąca w godz. 18:00 - 20:00

 • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Pękala, tel. 606 324 247
 • Przewodniczący Rady Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Sołtys, tel. 578 498 639

Komunikaty - Konstantynów

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.