W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dzielnicę Konstantynów

Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Farmaceutycznej
28.07.202115:38

Miasto ogłosiło przetarg na budowę nowego zbiornika retencyjnego wraz z pompownią i uzbrojeniem w rejonie ulicy Farmaceutycznej. Nowa infrastruktura powinna być gotowa w ciągu 4 miesięcy od daty podpisania umowy z Wykonawcą.
Uporządkowanie kanalizacji deszczowej pozwoli zabezpieczyć posesje przed gwałtownym napływem wód opadowych i odciążyć istniejącą kanalizację deszczową. Zgodnie z projektem planowany zbiornik retencyjny (najazdowy) o pojemności 160 m3 zostanie zlokalizowany pod parkingiem przy ulicy Farmaceutycznej. Będzie się składał z połączonych ze sobą 2 zbiorników rurowych o średnicy 2,3 m i długości 19,6 m. Inwestycja przewiduje również budowę w tym miejscu separatora oraz pompowni o wydajności 5 l/s oraz niezbędnej infrastruktury w postaci wpustu ulicznego zlokalizowanej w ul. Śnieżyńskiego, 9 studni (żelbetowych i z tworzywa) oraz 12 odwodnień liniowych. Oprócz tego inwestycja zakłada odtworzenie nawierzchni drogowych parkingu, ulicy i chodnika o powierzchni ok. 735 m2. Jest to kolejna inwestycja w naszej dzielnicy. Duża zasługa należy do Radnej Moniki Orzechowskiej która w tą sprawę była bardzo zaangażowana od początku.

Kontakt - Konstantynów

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Konstantynów:
ul. Zygmunta Krasińskiego 7 / SP nr.57 /
20 - 709 Lublin 

lublin.konstantynow@gmail.com
www.konstantynow.lublin.eu
www.facebook.com/Lublin-Konstantynów

Dyżury członków Rady Dzielnicy Konstantynów pełnione w każdy czwartek miesiąca w godz. 18:00 - 19:00 w sali nr. 7

Posiedzenia Rady Dzielnicy odbywają się w sali nr.7

  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Konstantynów - Tomasz Pękala, tel. 606 324 247    e mail   tomasz.pekala@konstantynow.lublin.eu  
  • Przewodniczący Rady Dzielnicy Konstantynów - Adam Kruk, tel. 604 918 811