W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dworzec główny PKP Dzielnicy za Cukrownią

Nasza Dzielnica

Urbanistyka

Dzielnica ta ma charakter mieszkaniowo-przemysłowy, mieszkania to przeważnie domy jednorodzinne i kamienice. Znajdowała się tam Cukrownia „Lublin”. Na jej terenie w 2014 powstał stadion miejski, który stał się elementem szerszej sportowej infrastruktury wzdłuż śródmiejskiego odcinka Bystrzycy.

Administracja
Granice administracyjne określa statut dzielnicy uchwalony 19 lutego 2009. Granice Za Cukrownią tworzą: od północy Bystrzyca, od wschodu Czerniejówka, od południa tory PKP, a od zachodu ul. Nadbystrzycka . Takie granice dzielnicy sprawiają, że skład dzielnicy wchodzą również Piaski.

Powierzchnia dzielnicy wynosi 2,43 km˛. Według stanu na 30 czerwca 2016 na pobyt stały na Za Cukrownią było zarejestrowanych 3,6 tys. osób.

Ważne obiekty

 

Kontakt - Za Cukrownią

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Za Cukrownią:
ul. Krochmalna 29
20-401 Lublin
e-mail: rada@za-cukrownia.lublin.eu

Dyżury członków Rady Dzielnicy Za Cukrownią pełnione w siedzibie Rady - każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 16.30 - 17.30

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy Za Cukrownią - Robert Gawin
  • Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Za Cukrownią - Lidia Kasprzak-Chachaj

Komunikaty - Za Cukrownią