W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Widok na dworzec główny PKP Dzielnicy za Cukrownią

Remont chodników ulicy 1-go Maja od Placu Bychawskiego do ulicy Kościelnej
10.09.202300:52

Rozpoczął się remont chodników ulicy 1-go Maja od Placu Bychawskiego do ulicy Kościelnej. Załączam mapkę z zakresem planowanych prac.

Stare płytki chodnikowe zostaną wymienione na kostkę, zaprojektowano również dodatkowe miejsca pod nasadzenia zieleni. Całość prac remontowych wyniesie 289.050 zł. z czego 150.000 zł.przeznaczyła z rezerwy celowej na 2023 r Rada Dzielnicy Za Cukrownią a pozostałe środki uzyskaliśmy z #plandladzielnic z Urzędu Miasta.

Bardzo nas to cieszy ponieważ od kilku lat ze względu na ograniczone środki finansowe jakimi dysponuje Rada Dzielnicy remontowaliśmy chodniki na ulicy 1-go Maja małymi odcinkami.
Serdecznie dziękuję Zarządowi Dróg Mostów za współpracę i przychylanie się do wniosków Rady w kwestii remontu oraz vice Prezydentowi m.Lublina za przekazanie brakujących środków na remont dzięki czemu ulica zyska nowe oblicze.
Będzie to również idealna kontynuacja wyremontowanej części 1-go Maja w związku z budową Dworca Metropolitalnego. Taki właśnie cel przyświecał Zarządowi Dzielnicy i Radzie kiedy planowaliśmy przekazanie środków na odnowienie tej części ulicy.

Przew. Zarządu Dzielnicy
Lidia Kasprzak-Chachaj


Foto: Ania Gawin

Kontakt - Za Cukrownią

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Za Cukrownią:
ul. Krochmalna 29
20-401 Lublin
e-mail: rada@za-cukrownia.lublin.eu

Dyżury członków Rady Dzielnicy Za Cukrownią pełnione w siedzibie Rady - każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 16.30 - 17.30

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy Za Cukrownią - Robert Gawin
  • Przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Za Cukrownią - Lidia Kasprzak-Chachaj

Komunikaty - Za Cukrownią