W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Dzielnica Śródmieście - widok na Plac Litewski

Spotkanie Rady Dzielnicy Śródmieście w sprawie monitoringu wizyjnego w dniu 28 października 2019 r.
17.11.201915:02

Członkowie Rady Dzielnicy Śródmieście zwrócili uwagę, że pomimo istnienia kamer monitoringu miejskiego w miejscach monitorowanych dochodzi do naruszania ciszy nocnej. Wskazano na rejon ul. Lubartowskiej oraz pl. Lecha Kaczyńskiego. W odpowiedzi obecny na posiedzeniu Pan Jerzy Ostrowski Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców UM Lublin poinformował, że jest 550 kamer na terenie Miasta, z czego 218 w przestrzeni publicznej. Wskazał, że na terenie Dzielnicy Śródmieście są 54 kamery, a na jednej zmianie obsługą wszystkich kamer Miasta zajmuje się od 4 do 6 pracowników Urzędu z czego wynika, że obraz z wszystkich kamer nie może być śledzony na bieżąco.

Podczas dyskusji z członkami Rady Dyrektor Ostrowski poinformował, że na dodatkowe etaty do obsługi monitoringu nie ma środków. Do monitoringu dostęp ma Policja i Straż miejska, a obraz z kamer, jest przechowywany przez 30 dni.

 

Kontakt - Śródmieście

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Śródmieście:
ul. Królewska 3
20-109 Lublin
tel. 81 466 59 62
www.facebook.com/rzdsrodmiescielbn

Dyżury członków Rady dzielnicy Śródmieście pełnione w siedzibie Rady - każda środa w godzinach 17.00-18.00

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy Śródmieście - Magdalena Chojnacka
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Śródmieście - Ryszard Milewski
    tel. 606310877