W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Czuby Północne logo dzielnicy

Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy
14.06.202116:20

Wspólne sadzenie pierwszego drzewa w ramach projektu „Drzewa dla każdej dzielnicy", realizowanego przez Fundację Krajobrazy na zlecenie Urzędu Miasta Lublin odbyło się 12 czerwca o godzinie 13.30 w miejscu ul. Filaretów przy kładce dla pieszych. Sadzenie pierwszego drzewa było inicjacją jesiennych nasadzeń na dzielnicy, w ramach których przewiduje się kilkaset nowych drzew dla dzielnic Lublina.

W sadzeniu 1-szego drzewa na Czubach Północnych brała również udział p. Hanna Pawlikowska - Miejski architekt zieleni - Wydziału Ochrony Środowiska w Lublinie.

– Projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców w znacznej mierze dotyczą inwestycji infrastrukturalnych. Powstają dzięki temu nowe chodniki, ulice czy oświetlenie. Sadzenie drzew zwiększa ilość terenów zielonych w naszym mieście. To ważne zarówno dla komfortu życia mieszkańców, jak i estetyki przestrzeni miejskiej. Zapraszam do wspólnego sadzenia drzew w kolejnych dzielnicach Lublina – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W projekcie „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy" bierze udział 25 dzielnic Lublina. Klony, lipy i buki sadzone były wspólnie z mieszkańcami w sobotę (12 czerwca) w lokalizacji Czuby Północne, przy kładce przy ul. Filaretów, godz. 13.30

Projekt „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy" zakłada zakupienie i posadzenie na terenie Lublina kilkuset drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Termin zgłaszania lokalizacji nasadzeń trwał do końca kwietnia. Zgłoszono łącznie 431 propozycji nasadzeń. Wskazane miejsca poddawane są ocenie eksperckiej pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej. Po wykonanych analizach, powstanie mapa nasadzeń drzew, które zostaną posadzone do końca 2021 roku. Natomiast już teraz trwa symboliczne sadzenie wspólnie z mieszkańcami pierwszych drzew w każdej z 25 dzielnic (po jednym drzewie w każdej dzielnicy).

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z tej akcji:

https://dzielnice.lublin.eu/czuby-pn/galeria/lublin-przeciw-zanieczyszczeniu-powietrza-drzewa-dla-kazdej-dzielnicy,8,127.html​

Kontakt - Czuby Północne

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Czuby Północne:
ul. Kaczeńcowa 14
20-543 Lublin
tel.: 81 466 59 63 (czynny w czasie dyżurów) 

www: https://dzielnice.lublin.eu/czuby-pn/

Dyżury członków Rady Dzielnicy Czuby Północne pełnione w siedzibie Rady - pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 18.00 - 19.00

  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy Czuby Północne - Grażyna Stadnik, tel. 721 864 358
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czuby Północne - Mieczysław Biszkont, tel. 691 753 919