W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu dzielnice.lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji w Polityce prywatności.

panorama Rada Czechów Północny

Pomoc Ukrainie oraz uchodźcom
14.03.202217:37

Lubelski Społeczny Komitet Pomocy Ukrainie zaprasza mieszkańców i mieszkanki Lublina i innych miejscowości oraz miast chcących i chcące gościć u siebie uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy do kontaktu.

Poniżej szczegóły przyjmowania ofert i pośredniczenia w komunikacji obu grup.

  1. Punkt „Zakwaterowania” dla osób z Ukrainy uciekających przed wojną jest częścią działań Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie, w ramach którego organizacje pozarządowe (na czele ze Stowarzyszeniem Homo Faber) oraz Urząd Miasta Lublin wspierają osoby, które przybywają do naszego miasta. Działanie punktu jest całkowicie niezależne od systemu kwaterowania prowadzonego przez Wojewodę (we współpracy z samorządem).
  2. Punkt „Zakwaterowania” Lubelskiego Społecznego Komitetu Pomocy Ukrainie za pomocą formularzy zbiera oferty mieszkańców/nek Lublina (i nie tylko) gotowych BEZPŁATNIE przyjąć osoby z Ukrainy uciekające przed wojną. Nie pośredniczymy w wynajmie mieszkań płatnych.
  3. Są też oferty bezpłatne od przedstawicieli biznesu. Oferty są w miarę możliwości weryfikowane. 
  4. Punkt  „Zakwaterowania” działa w Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 (miejskiej instytucji kultury) w godzinach 10:00-18:00. W punkcie pracują wolontariusze i wolontariuszki na dwóch 4-godzinnych zmianach. Jednocześnie pracuje ok. 4-7 stanowisk. 
  5. Osoby zainteresowane zakwaterowaniem przychodzą do Punktu „Zakwaterowania”. W indywidualnej rozmowie z zespołem wolontariuszy i wolontariuszek w punkcie (osoba z doświadczeniem i tłumacz) ustalane są potrzeby oraz plany osób z Ukrainy. W przypadku, kiedy rodzina zainteresowana jest zatrzymaniem się w Lublinie, w bazie danych znajdowane są właściwe mieszkania/pokoje. Staramy się wychodzić naprzeciw specjalnym potrzebom (duże rodziny, osoby z niepełnosprawnością, rodziny ze zwierzętami, matki z dziećmi). Czas pobytu określają zainteresowani/ne i wynajmujący/ce.
  6. Wolontariusze/wolontariuszki Punktu „Zakwaterowania” kontaktują się telefonicznie z właścicielem/właścicielką mieszkania, informują o rodzinie do zakwaterowania i uzgadniają szczegóły.

KONTAKT:

Link do formularza: 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeqIrn522dbfoYPPObdt1w0C2hRWbBjJK9_ay9Dxp196KBL2Q/viewform?fbclid=IwAR1jEDKvIlo6-GuQT7RxaGGhtBs-v9tkFbdkby7qOtv6RXRoWALuVwMOQpk

 

Osoby, które chcą zaoferować mieszkanie/pokój bez formularza, mogą zadzwonić do Biura Obsługi Mieszkańców (BOM) pod numer: 81 466 1000 miedzy godziną  7:45-15:15 i  zgłosić mieszkanie/pokój telefonicznie.

 

Kontakt - Czechów Północny

Siedziba Rady i Zarządu Dzielnicy Czechów Północny:
ul. Szwajcarska 10
20-861 Lublin    
tel. (81) 466 59 65

  • Dyżury członków Rady Dzielnicy Czechów Północny pełnione w siedzibie Rady - ostatni wtorek miesiąca 17.00 - 18.00
  • Przewodnicząca Rady Dzielnicy Czechów Północny - Małgorzata Wielgosz
  • Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czechów Północny - Piotr Zygan tel. 503 800 405; 665 136 526

Komunikaty - Czechów Północny